دانلود رايگان و پول شویی

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات ناجا (فتا)، سرهنگ' اسداله زحمتکش' گفت: به نرم افزارهايي که براي دانلود در سايتها گذاشته مي شوند اعتماد نکنيد.وي ادامه داد: امروزه کلاهبرداران براي به دام انداختن افراد، ابتدا با درست کردن سايت يا وبلاگ ، به بارگذاري نرم افزارهايي که مورد استفاده کاربران است اقدام مي کنند، اما اين پايان کار نيست بلکه هدفي شوم در پشت اين قضيه نهفته است. زحمتکش تصريح کرد: کلاهبرداران يک بد افزار به نام کي لاگر (گزارش گير صفحه کليد) به فايلي که براي دانلود در وب سايت خود قرار داده اند پيوست مي کنند.

وي افزود : اشخاصي که نيازمند اين نرم افزارها هستند آن را دانلود و نصب مي کنند اما به محض نصب ، بدافزار کي لاگر نيز در سيستمشان نصب و فعال مي شود. اين مقام انتظامي در ادامه بيان داشت: پس از آن کليه کليدهاي صفحه کليدي که توسط کاربر فشار داده مي شود در يک فايل ثبت و به محض اتصال به اينترنت به ايميل سارق ارسال مي شود در اين ميان ممکن است شما هم شايد يک خريد اينترنتي انجام داده و فرم هاي مربوط به درگاه پرداخت را نيز پرکرده باشيد که در اين صورت اطلاعات به افراد سودجو ارسال و پس از آن سرقت اتفاق مي افتد.

 

سرهنگ زحمتکش با بيان چند توصيه در اين خصوص، اضافه کرد: هرگز از سايت هاي نامعتبر براي دانلود نرم افزار استفاده نکنيد و آنتي ويروسها و فايروال هاي خود را به روز نگه داريد. وي ادامه داد: در زمان خريدهاي اينترنتي حتماً از صفحه کليد مجازي استفاده کنيد و فايل هاي پيوستي در ايميل هاي ناشناس را دانلود نکرده و يا اگر مجبور به دانلود هستيد، آن را توسط ويروس کش فعال در صفحه ايميل چک کنيد. رييس پليس فتا کرمانشاه گفت: فايل دانلود شده در صورتي که به صورت فشرده مي باشد حتماً قبل از باز کردن آن با آنتي ويروس آن را بررسي کنيد.