ثروت ۴۰ میلیاردی رئیس قاچاقچیان و پول شویی

۲۱ارديبهشت ۱۳۹۳

۴۰‌میلیاردتومان ثروت مرد خطرناک در ریاست باند مافیایی افیون است که با خونسردی ادعای بی‌گناهی می‌کند و می‌گوید کاشی‌کار است.به نوشته شهروند، این مرد که کلکسیونی از جرایم را دارد بارها بازداشت و توانسته با ۵نوچه در سطح گسترده‌ای به ترانزیت هرویین دست بزند و با پول‌های بادآورده جشن‌های میلیاردی بگیرد.جالب این‌که این تبهکار معروف به پنجک که سر سفره ناهار با نوچه‌هایش دستگیر شده است می‌گوید بعد از ازدواج دیگر پاک شده و قاچاق نمی‌کند.

ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر از مدت‌ها پیش به دنبال سرشاخه‌های یک شبکه توزیع موادمخدر بودند که کارنامه سیاهی در پرونده خود ثبت کرده بودند. این گروه از باند افیونی نه‌تنها قاچاقچی مواد مخدر بودند بلکه بارها پشت میله‌های زندان را تجربه کرده و به اجتماع برگشته بودند و امنیت و سلامت جامعه را مورد هدف قرار داده‌اند.باند پیچیده‌ای بودند. در تهران جوانان زیادی را هدف قرار داده و با توزیع کوکائین گروه مخوفی را تشکیل داده بودند.سردسته باند و همدستانش کلکسیونی از جرایم را داشتند و در محله‌های خود به افراد لقب‌داری شهرت داشتند که باعث رعب و وحشت همسایه‌ها و هم‌محلی‌های خود می‌شدند.

شبکه مخوف توزیع مواد مخدر با پول بادآورده توانسته بودند در تهران، شمال و کرج ویلاهای اعیانی خریداری کنند. همین اطلاعات کافی بود تا تیم تحقیق سردسته این باند خطرناک را دستگیر کنندبه دلیل عمق جنایات و تخلفات مرد دستگیرشده سردسته باند در محلات گردانده شد تا مردم با چهره سیاه او آشنا شوند.رئیس باند و ۵نوچه‌اش در مدت کوتاهی توانسته بودند ۴۰‌میلیارد تومان  به جیب بزنند.  ماموران در  بازرسی از خانه این مرد به یک کیلو کوکائین، تریاک و شیشه برخورد کرد و ۵نوچه این رئیس افیونی را دستگیر کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اعلام این خبر گفت: املاکی که این باند در تهران داشتند، املاک قابل‌توجهی است، چراکه این املاک در شمال تهران بوده و تعدادی از این املاک به نام خود سردسته گروه و تعدادی نیز به نام دوستان خریداری شده بود.  تعدادی خودرو و یک قایق که تولید خارجی است، از اموالی است که توقیف شده است.این درحالی بود که او جشن ۴۰‌میلیاردتومانی خود را برگزار و بیش از یک‌میلیارد تومان در این جشن هزینه کرده بود.

 رئیس باند مردی ۳۲ساله است. در یک دهه گذشته در توزیع مشروبات، موادمخدر و...  فعالیت داشته و سوژه خطرناکی بود.سردار مؤیدی در ادامه افزود: ما درحال شناسایی افرادی که در خارج از کشور با این باند تماس داشتند هستیم اما تمام کسانی که شناسایی یا دستگیر شده‌اند ایرانی هستند. وی به دستگیری بزرگترین مواد مخدر در‌سال گذشته اشاره داشت و گفت: بزرگترین باند که مقدار ۲۰کیلو کوکائین داشت در‌سال گذشته متلاشی شد اما این مرد به دلیل گستره فعالیت و سوابق و ده‌ها جرم مرتکب‌شده بی‌نظیر است.